E Ö T V Ö  S     H Í R E K

Az Eötvös iskolában a tanév rendben elindult.

Az első osztályosok beilleszkedése, váltás az óvodából az iskolába idén sem problémamentes.

Minden évben vannak olyan iskolakezdő gyermekek, akik már várják az iskolát, örülnek a tennivalóknak, és vannak olyan lurkók is, akik nem tudnak megbarátkozni a kötelező iskolába járás, a napi 4-5 tanóra, a kötelezettségek tényével. Ezeknek a gyermekeknek a tiltakozása általában rossz magatartásban, a többiek zavarásában nyilvánul meg. Szükség van néhány hétre, hónapra, hogy fel tudják venni az iskola ritmusát, elfogadják az új helyzetet.  

Nagy a felelőssége a szülőknek mind az iskolára történő lelki felkészítésben, mind pedig a fentebb vázolt helyzet kezelésében. A nevelés csak úgy lehet eredményes, ha az intézmény és a szülők összehangoltan végzik, ugyanazt próbálják elfogadtatni az elsős kisdiákkal. Ehhez kérjük a nehezen beilleszkedő gyermekek szüleinek hathatós segítségét, és kérjük a többi tanulónak és szüleiknek a türelmét.

Van azonban olyan dolog, ami minden korosztály számára megengedhetetlen: az iskolatársak fizikai vagy lelki bántása, a testi épség, a lelki egészség veszélyeztetése. Ezt sem a pedagógusok, sem az iskolavezetés nem engedi, és minden rendelkezésre álló eszközzel megakadályozza.

A második  évfolyamra járó gyermekek már a tavalyi év végére megszokott tevékenységüket folytatják, sokkal kevesebb konfliktussal és az előző tanévkezdéshez képest hatékonyabb tanulással.

Kitüntetett évfolyam még a végzős tanulóké, hiszen az első félévben dönteniük kell a továbbtanulásról, januárban központi felvételit kell írniuk és megfelelő félévi eredményekre van szükség ahhoz, hogy az elképzeléseik megvalósulhassanak. Az iskola többrétű segítséget nyújt a folyamat sikerességéhez. Három területen tartanak a szaktanárok felvételi előkészítő foglalkozásokat: matematikából, magyar nyelv és irodalomból és német nyelvből.  Az intézmény november közepén pályaválasztási szülői értekezletet szervez, ahol a környező középfokú  iskolák képviselői tájékoztatják a szülőket és gyermekeket, és kérdéseket is lehet feltenni.  Az osztályfőnökök segítenek a felvételi lapok kitöltésében, továbbításában, később módosításában. Kérjük  a szülők aktív részvételét és  együttműködését; a  megfelelő iskolaválasztás, a döntéshozatal,  a papírok aláírása, esetlegesen a sorrend  módosítása során.

2015. szeptember 15-én papírgyűjtést szervezett a Diákönkormányzat. Az összes gyűjtött papír mennyisége 22.781 kg, melyet 15 forintért vettek át kilogrammonként. Az osztályok a gyűjtött papír ellenértékének a felét megkapják, a másik fele a DÖK kasszáját gyarapítja, amelyből tanulói programokat finanszíroz a Diákönkormányzat (pl. gyermeknapi rendezvény, mozgó planetáriumi előadás, balatonszárszói tábor és erdei iskola támogatása, mikulás ajándék, stb.)

Köszönjük a szülők segítségét, amit a gyűjtésben és szállításban nyújtottak. Nélkülük nem született volna ilyen szép eredmény. Tavasszal, április elején tervez a DÖK egy újabb papírgyűjtést, kérjük, addig se dobják ki a felesleges papírt!

Nagy Gáborné
intézményvezető